Запущено сервіс Looking Glass

Запущено сервіс Looking Glass

"Горячая" новость

12.11.2019

Розділ:

Що це таке — Looking Glass?

В мережі KyivLink запущено сервіс Looking Glass, який дозволяє виконати базову перевірку та діагностику стану мережі, а також отримати дані з таблиці маршрутизації. Даний сервіс розрахований передусім на користувачів, які володіють базовою інформацією щодо функціонування мережі Інтернет. Looking Glass дозволяє віддалено перевірити наступні параметри мережі KyivLink: маршрут, час відклику та трасування до необхідного вузла. Через Looking Glass можна отримати та переглянути параметри доступу до адрес мережі Інтернет, скориставшись наступними інструментами:

Доступні інструменти

  • bgp - перегляд активного маршруту до відповідного ресурсу з таблиці мережевого протоколу BGP (англ. Border Gateway Protocol). 
    BGP - основний протокол динамічної маршрутизації в мережі Інтернет. BGP призначений для обміну інформацією про маршрути не між окремими маршрутизаторами, а між автономними системами. BGP не використовує технічні метрики, а здійснює вибір найкращого маршруту виходячи з правил, прийнятих в мережі.
  • ping - перегляд доступності та затримки пакетів даних RTD (англ. Round Trip Delay) з мережі KyivLink до певного ресурсу мережі Інтернет. 
    Ping - команда, що дозволяє визначити наявність та якість зв'язку до заданого ресурсу мережі Інтернет. Результатом роботи команди ping буде список відповідей (ICMP Echo-Reply). Причому час між відправленням запиту й одержанням відповіді дозволяє визначити двосторонні затримки (RTT) по маршруту та частоту втрати пакетів, тобто визначити завантаженість каналів передачі даних і проміжних пристроїв.
  • traceroute - перегляд, які маршрутизатори забезпечують доступ з мережі KyivLink до вказаного ресурсу мережі Інтернет, а також затримку пакетів даних RTD до кожного з цих маршрутизаторів.
    Traceroute - команда, що дозволяє відстежити шляхи проходження пакетів по IP-мережі із пункту А в пункт Б. Результатом роботи traceroute буде список всіх проміжних вузлів, що знаходяться між А і Б, а також час затримки до кожного проміжного вузла, тобто час проходження пакета туди і назад.