Що таке PON та як працює?

Що таке PON та як працює?

23.02.2024

Розділ:

Інтернет за технологією PON (Passive Optical Network) або GPON (Gigabit Passive Optical Network) являє собою метод передачі даних, що використовує оптоволоконні кабелі для забезпечення високошвидкісного інтернет-з’єднання. 


Ця технологія широко використовується для організації високошвидкісних широкосмугових мереж й забезпечує стабільне та швидке підключення до інтернету для мільйонів користувачів у всьому світі. Нині вона активно розвивається й в Україні. 

Мережі PON складаються з оптоволоконних кабелів, які передають оптичні сигнали між центральним вузлом і підключеними до нього користувацькими пристроями.

Основні переваги інтернету за технологією PON:


- висока швидкість передачі даних; 

- велика пропускна здатність, що дозволяє обробляти великі об’єми даних без втрати швидкості навіть за умови високого завантаження мережі;- низька затримка, що є ключовим фактором для низки користувачів; високий ступінь надійності й довговічності, що робить оптоволоконні кабелі більш стійкими до зовнішніх впливів, електромагнітних перешкод та інших факторів, які можуть впливати на якість інтернет-з’єднання; 

- велика дальність передачі даних без втрати якості сигналу; 

- вищий рівень безпеки передачі даних, що забезпечує захист конфіденційності інформації й мінімізує ризик витоку даних.

Крім того, проведення оптики в квартиру – це один зі способів убезпечити себе у разі відключення електропостачання. За умови забезпечення резервним живленням обладнання абонента інтернет залишатиметься стабільним і швидким навіть під час ймовірних блекаутів. Це й робить такий тип підключення дедалі популярнішим серед українців, зважаючи на наші сучасні реалії.

Для використання PON інтернету в багатоквартирному будинку знадобиться відповідне обладнання — абонентський термінал і роутер, який підтримує цей тип підключення. 

Щоб підключити інтернет за технологією PON, ви можете вибрати відповідний тариф з-поміж запропонованих і звернутися за консультацією до фахівців KyivLink за вказаними контактами

 


.